Zákaznícka podpora:info@pohodanaterase.sk

Stĺpy

nepremova plachta 3c

kotviaci 2c_1

Pri výbere kotviaceho stĺpa postupujte nasledovne

Ak ste si zamerali svoj priestor a potrebný rozmer plachiet a váš priestor vám ponúka možnosť kotvenia so stĺpom, venujte svoju pozornosť výberu vhodného stĺpa.

V sekcii stĺpy ponúkame na výber:

Variant A - oceľovú tyč - tzv. stĺp Nesling s pohyblivým očkom (250m), ktorý je potrebný osadiť na hrot do zeme. Tento praktický stĺp má integrované pohyblivé očko pre lepšiu manipuláciu a nastavenie sklonu plachty a jej napnutie. Hrot do zeme odporúčame zabetónovať. Dôležité pri inštalácií hrotu a stĺpa je, aby bol vychýlený 10 stupňov preč od plachty.

686-5  hrot

Variant B - oceľový stĺp Ulisse (výška 275m), Profil 101x50,8x2mm je vyrobený z dizajnovej eliptickej ocele s hrúbkou 2mm a poskytuje neporovnateľnú pevnosť a odolnosť proti ohybu. Štíhly, ale napriek tomu ladný profil sa dokonale hodí k slnečným a nepremokavým plachtám. Tento konkrétny typ zastrešenia vyžaduje obzvlášť napnuté tkaniny, aby sa dokonale vyrovnali s vetrom a optimalizovali odtok dažďovej vody. Je tiež nutné, aby aspoň jeden okraj bol výškovo odlíšený, aby mohla tekutá zložka odtekať, a/alebo aby bol odrezaný od vzduchu. Sada tyče obsahuje robustnú základovú dosku s hrúbkou 1 cm, ktorá odolá náročným poveternostným podmienkam. Dôležité: U plachiet s veľkosťou nad 20 m² odporúčame použiť výstuhu.

4134-4 (1)

Variant C - hliníkový stĺp Alu Simple (výška 275m) Profil 122x70mm. Vyrobený z práškovo lakovaného hliníka, kombinuje exkluzívny dizajn s odolnosťou proti korózii a soli. Jeho dizajn inšpirovaný námorným svetom si vás získa. Je potrebné vložiť dva kurzory do pruhov, ktorými je vybavený. Kurzor sa potom na perách utiahne a môžeme plachty pevne 'zastaviť' v požadovanej výške. Týmto spôsobom sa budete môcť účinne chrániť pred nízkym slnkom na obzore, budete schopní vytvoriť strmý svah, aby voda mohla odtekať, budete mať možnosť orientovať plachtu, ako sa nám páči, alebo ako je najviac užitočná. Sada tyče obsahuje robustnú základovú dosku s hrúbkou 1 cm, ktorá odolá náročným poveternostným podmienkam.  Dôležité: U plachiet s veľkosťou nad 35 m² odporúčame použiť výstuhu. 

4134-5

Variant B a C je k dispozícii  vo verziách 75 ° - 90 ° a s golierom na stenu. 

manta stlpy

 

Na stožiare B a C so zemniacou základňou je možné inštalovať:

  • betónový sokel odporúčaných rozmerov 60x60x60
  • betónový povrch s hrúbkou najmenej 15 cm
  • záťažové podstavce

Stĺpy s spony do steny sú určené na ukotvenie k obvodovým múrom a terasám vo výške najmenej 45 cm! Všetky naše stĺpy sú dodávané vrátane montážneho príslušenstva a potrebného hardvéru na bezpečnú inštaláciu tieniacej plachty.

Stojan Balast

Základňa záťaže Easy Ballast je ideálna na upevnenie tieňa stĺpov Ulisse a Alu-SimplE bez toho, aby bolo nutné vytvárať betónové sokle. Stožiar je možné pripevniť priamo na základňu Easy Ballast. Základňa Easy Ballast musí byť vyplnená štrkovými doskami s rozmermi 50x50 cm (nie sú súčasťou, ale ľahko dostupné na trhu).

easyballast-3           4131-10

Variant D - Koľajnička s očkom na stĺp 1m. Dá sa prichytiť na drevený, oceľový a hliníkový stĺp. Slúži na naklápanie plachty proti zapadajúcemu slnku alebo na naklopenie nepremokavej plachty a odvod vody. Posúvanie po koľajničke je veľmi jednoduché. Dôležité je, aby bol stĺp vychýlený v uhle 10 stupňov preč od plachty.

 

neviete si navoliť potrebný kotviaci materiál pre váš priestor? V tomto prípade, pre vyšpecifikovanie potrebných komponentov kontaktujte nášho tieňového experta.

5 položiek celkom

Cena

49299
149299

Značky

Zobrazených položiek: 5
hrot na oceľovú tyč
€49,95

Hrot do zeme pre oceľovú tyč.

Kód: N100-065-070
koľajnička s očkom na drevený stĺp
€49,95

Koľajnička s očkom na stĺp 1m. Dá sa prichytiť na drevený, oceľový a hliníkový stĺp. Slúži na naklápanie plachty proti zapadajúcemu slnku alebo na naklopenie nepremokavej...

Kód: N200-1
oceľová tyč
€199

Oceľová tyč 250 cm s integrovaným pohyblivým očkom.

Kód: N100-070-250
ulisse
Oceľový stĺp Ulisse
Skladom (1 ks)
€179

Oceľový stĺp Ulis oválneho tvaru je robustný a funkčný s možnosťou uchytenia plachty na 4 body + 2 zadné. Bol navrhnutý tak, aby spĺňal veľkú pevnosť, maximálnu odolnosť...

Kód: 2020006-90ANT
balast7
Stojan Balast
Skladom (1 ks)
€299

Stojan Balast je ideálny všade tam kde nie je možné betónovanie stĺpa do zeme ako sú napr. námestia a pešie zóny. Stĺp sa pripevňuje priamo na stojan. Stojan je vhodné zaťažiť /...

Kód: 2020020