Nepremokavý Štvorec Shadow Comfort 5,0 x 5,0 m

Kód: 3741/TAU SHT3405050-I SHT3405050-C SHT3405050-W SHT3405050-V Zvoľte variant
Najlepšia Cena
€400
Skladom (2 ks) Skladom (6 ks) Skladom (2 ks) Skladom (3 ks) Skladom (1 ks) Zvoľte variant
Farba
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
18.7.2024 18.7.2024 18.7.2024 18.7.2024 18.7.2024 Zvoľte variant

Originálna vodeodolná plachta pod ktorou môžete zostať vonku aj počas slabého dažďa.

Detailné informácie

Podrobný popis

Originálna nepremokavá plachta trojuholníkového, štvorcového, alebo obdĺžnikového tvaru je určená na prekrytie vášho posedenia na terase či v záhrade i počas slabého dažďa.

 • záruka 3 roky
 • hrúbka 220 g/m2 polyesterová tkanina s teflónovým náterom
 • inštalovať pod 30 stupňovým uhlom a viac (30 stupňov = stúpanie 50 cm na meter)
 • vystužené konce na okrajoch
 • rohové Delta krúžky vyrobené z nehrdzavejúcej ocele triedy 316
 • vodeodolná
 • ľahko sa čistí teplou vodou, mäkkou kefou a jemným mydlom
 • stálofarebná
 • môže zostať vonku celosezónne (marec-september)
 • plachty majú vykrojené strany (hĺbka krivky je cca 5% z dĺžky pozdĺžnej strany)
 • pri sile vetra nad 5 Beaufort škály (cca 30 km/h) odporúčame plachtu zvesiť, aby nedošlo k jej poškodeniu

slnec plachta 7c 

Zameranie

K štandardným rozmerom plachty treba vždy prirátať 25 cm na napínák v každom rohu. Príklad: ak máme plachtu o veľkosti 5 x 5 m, veľkosť otvoru (kotviacich ôk) by mala byť 5,5 x 5,5 m. Vždy je lepšie keď je otvor väčší, než menší. Väčšia vzdialenosť sa dá premostiť reťazou alebo extra karabínkou.

*  veľkosť plachty sa udáva od okraja po okraj vrátane Delta krúžkov.

** plachty majú vykrojené strany (hĺbka krivky je cca 5% z dĺžky pozdĺžnej strany). Príklad: ak máme plachtu o rozmere 5 x 5 m, bude mať v strede šírku 4,5 x 4,5 m! Berte, prosím, túto informáciu do úvahy pri navrhovaní vášho tienenia. 

 

Vykrojenie plachiet a smer šponovania 

 uhlopriecky-new

Montáž

Plachtu si môžete nainštalovať sami podľa dodávaného návodu. K montáži plachiet je potrebné objednať kotviaci materiál, ktorý nie je súčasťou balenia plachty, podľa spôsobu uchytenia. Používajte vždy originálny kotviaci materiál z nerezovej ocele - kotviaci materiál a stĺpy.

Plachta musí byť napnutá na pevných bodoch (napínákoch). Ak vám napínák nedočiahne na kotviace oko, je možné použiť reťaz alebo oceľové lano. Nikdy však nepoužívajte gumové popruhy, nakoľko by mohlo dôjsť k veľkému nadvihovaniu a prevísaniu plachty vo vetre.
Kotviace oká ponúkame iba do NEZATEPLENÝCH fasád.

Nosek (2)

 

Kotvenie do zateplenej fasády

Na kotvenie do zateplenej fasády, odporúčame použiť materiál z lokálneho železiarstva. Závitovú tyč o priemere 18-20 mm. Pri menších priemeroch môže dochádzať k vibrovaniu tyče a tým droleniu zateplovacieho plášťa. Veľkosť vrtáka by mala byť o 2 mm väčšia ako je priemer závitovej tyče. Kotviaci bod (dieru) vždy umiestňujte do železobetónu, ako je deka, alebo preklady nad dverami/oknami. Na ukotvenie závitovej tyče v diere použite chemickú kotvu. Prípadne sieťku s chemickou kotvou. Po dôkladnom vytvrdnutí, prebytočnú dĺžku tyče zrežte a naskrutkujte na závit oko. Eventuálne je možne plachtu kotviť aj do krovu. Nie však do podhľadu alebo sadrokartónu.

 Bumbera 2 (2)

Druhou možnosťou je upevniť roh plachty na platňu s okom, ktorá je uchytená chemickou kotvou 4-ma tenšími závitovými tyčami o priemere 10-12 mm.
 3822 (1)

* návod na montáž do zateplených fasád berte ako naše odporúčanie. POHODA NA TERASE ani firma FABU s.r.o. nenesie zodpovednosť za použitie tohto postupu, nesprávnu montáž, alebo inštaláciu do nevhodného povrchu. Na posúdenie vhodnosti tohto riešenia vo vašich priestoroch, zavolajte odbornú firmu, alebo prenechajte montáž kvalifikovanému montážnikovi.

** pri sile vetra nad 5 Beaufort škály (cca 30 km/h) odporúčame plachtu zvesiť, aby nedošlo k jej poškodeniu.

*** pozorovanie z praxe - pokiaľ meteorologický ústav nevydal varovanie, že má prísť víchrica, plachty sme nesťahovali a nápor vetra zvládli v poriadku. Tým, že boli inštalované horizontálne, tak vo vetre plachta pôsobila ako nôž a rezala vzduch. Iba sa hojdala hore a dole.

 

Tip na montáž

pred prvým použitím napínáka, odporúčame závity namazať pre ľahšie otáčanie.
sponovak-mazanie2 

Vyosenie stĺpa

stlp-uhol

 

nesedia vám štandardné veľkosti? V tom prípade vám môžeme vyrobiť plachtu na mieru. Pre vyšpecifikovanie rozmerov kontaktujte nášho tieňového experta.

zavolat

poslat-email

 

 

Video

Dodatočné parametre

Kategória: Nepremokavé Plachty
Záruka: 3 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: