St. Peter sedacia súprava

Kód: ST PETER LOUNGE SET
Značka: Exotan
€4 128
Na sklade u výrobcu

ALL WEATHER sedacia súprava St. Peter vhodná do každého počasia.

Sedacia súprava má teakový rám FSC® je určená do každého počasia ALL WEATHER. Výplň vankúšov je z rýchlo-schnúcej peny (Dry foam) a poťahy sú z látky OLEFIN. Zostavu si môžete nakombinovať ľubovoľne podľa svojich predstáv.

Detailné informácie

Podrobný popis

Set obsahuje

1x  pohovka rohová 238x238x80 cm
1x  pohovka 2-miestna 160x80x80 cm
1x  kreslo 70x80x80 cm
1x  podnožka 75x75x42 cm

1x  kávový stolík 65x65x32 cm

Špecifikácia

ALL WEATHER
TEAK FSC
OLEFIN farba šedá
DRY FOAM 

Video

 

ALL WEATHER technológia

Aký je rozdiel medzi ALL WEATHER vankúšmi a štandardnými vankúšmi? Kedy je vankúš (ALL WEATHER) vhodný do každého počasia? Všetko závisí od vonkajšieho poťahu a vnútornej peny.

ŠTANDARDNÁ PENA

Táto výplň sa vyznačuje veľkým komfortom, ale neprepúšťa vodu. Čo znamená, že voda zostáva vo vankúši a hrozí tvorba plesní. Preto tieto vankúše nie je vhodné nechávať vonku na daždi a hodia sa hlavne na sedacie súpravy ktoré sú umiestnené pod prístreškom.

ŠTANDARDNÁ PENA S NEPREMOKAVÝM OBALOM

  waterproof cover 2 fabric waterproof2

Táto penová výplň má úžasné pohodlie. Nepremokavý obal chráni výplň pred (dažďovou) vodou a zospodu je otvorený pre dostatočné vetranie. Voda skĺzava z látky. Vďaka tomu sú vankúše ALL WEATHER do každého počasia. Preto aj tieto sedacie súpravy môžu zostať vonku po celú sezónu.

Ak si chcete vankúše vychutnať naplno, odporúčame vám ich skryť v silnom daždi.


RÝCHLOSCHNÚCA PENA
(DRY FOAM)

dry foam 2

Tieto penové výplne sú pohodlné a pevné. Sú vyrobené zo špeciálnej peny, ktorá sa nazýva FASTDRY® alebo QUICKDRY®. Sú vyrobené z vysoko kvalitného a vodopriepustného materiálu. V porovnaní so štandardnou penou s nepremokavým krytom má pena FASTDRY® tú vlastnosť, že sa v nej netvoria plesne a rýchlo schne. Záhradný nábytok tak môžete s pokojom nechať vonku po celú sezónu.

Ak si chcete vankúše vychutnať naplno, odporúčame vám ich skryť v silnom daždi.

 

Rám

ALUMINIUM 
Záhradný nábytok z hliníka je možné nechať vonku po celý rok. Materiál je odolný voči UV žiareniu, nehrdzavie, a preto je nenáročný na údržbu. Ďalšou výhodou je navyše to, že materiál je ľahký a pevný. Pre optimálny pôžitok a predĺženie jeho životnosti odporúčame, aby ste hliník pravidelne ošetrovali čističom a chráničom na hliník a nerezovú oceľ (ECP650). Jedná sa o výkonný čistič, ktorý rýchlo a dôkladne odstráni nečistoty, mastnotu a iné škvrny. Vďaka tomu je vrchná vrstva z hliníka optimálne chránená a produkt si dlhšie zachová svoj nový vzhľad.

TEAK
Eukalyptus je prírodný produkt. Toto drevo sa môže zafarbiť v dôsledku rôznych poveternostných vplyvov a môže dôjsť k vlasovým trhlinám. Toto nemá vplyv na konštrukciu dreva. Pretože eukalyptus má nižší obsah oleja ako teak, vyžaduje tento druh dreva viac údržby. Pravidelným ošetrovaním olejom z tvrdého dreva Exotan Care (ECP900) udržujete teplú farbu a predlžujete životnosť.


Lano

Lano je silná tkaná nylonová niť a je trendom posledných rokov. Lano bolo špeciálne vyvinuté pre vonkajšie použitie a ľahko sa čistí. Lano je preto nevyhnutnou súčasťou priemyslu záhradného nábytku. Lano je často kombinované s rámom z hliníka, ocele a teaku. Sedadlo lanovej stoličky je veľmi pohodlné a pevné.

Súpravy Exotan ktoré obsahujú lanové prvky sú: Grace, San Remo, Sydney a Slimm

rope

 

Obal vankúša

naše sedacie súpravy majú viac typov vonkajších poťahov vankúšov.

NANOTEX
Nanotex® je jednou z najlepších dostupných outdoorových látok a je založený na nanotechnológii. Tkanina vyzerá ako vnútorná látka, ale vydrží rôzne poveternostné vplyvy. Je pevná, pružná a mäkká. To jej dáva úžasné pohodlie pri sedení. Vankúše s vonkajšou látkou Nanotex® môžete s pokojom nechať vonku po celú sezónu záhradného nábytku. Pre predĺženie životnosti odporúča Exotan tieto obaly pravidelne ošetrovať príslušnými prípravkami na údržbu od spoločnosti Exotan Care.

SUNBRELLA
Sunbrella® je luxusná vonkajšia látka s krásnym vzhľadom. Tkanina vyzerá ako vnútorná látka, ale vydrží rôzne poveternostné vplyvy. Špeciálny povlak robí túto tkaninu odolnou voči nečistotám a vode. To udržuje vodu alebo iné tekuté látky na povrchu a nepreniká do textílie. Okrem toho je tiež odolná voči UV žiareniu, aby vankúše nezmenili farbu. Vankúše s vonkajšou látkou Sunbrella® môžete nechať vonku po celú sezónu záhradného nábytku.

OSTANÉ LATKY
Okrem všetkých týchto látok sú k dispozícii aj vankúše s vonkajšou látkou Olefin & Spunpoly. Tieto vankúše sú vyrobené z napnutej polyesterovej nite, ktorá je pevným materiálom. Túto látku môžete vyčistiť v práčke. Okrem vyššie uvedených látok má Exotan v kolekcii aj stoličky a lehátka s textilným sedadlom. Toto je pevné, pohodlné a rýchlo schnúce. Tieto stoličky a lehátka môžete pokojne nechať tiež vonku.


Obal na sedaciu súpravu

Kvôli rôznym poveternostným vplyvom musí váš záhradný nábytok veľa vydržať. Odporúčame preto chrániť ho vhodnými ochrannými krytmi. Zaistia tak ochranu vášho záhradného nábytku pred nečistotami a prachom. Ochranné kryty sú navyše stálofarebné a odolné voči UV žiareniu.

Tip: pred zakrytím ochranným krytom sa uistite, či je záhradný nábytok úplne suchý. Okrem toho súpravu úplne nezatvárajte, ale zabezpečte dostatočné vetranie, zabránite tak poškodeniu vlhkosťou.


Údržba a ošetrovanie nábytku

Ak sa chcete zo svojho záhradného nábytku Exotan tešiť extra dlho, použite prostriedky na údržbu Exotan Care. Tieto zaisťujú, že váš záhradný nábytok zostane v optimálnom stave. Pravidelná údržba záhradného nábytku predchádza škvrnám, zmene farby a opotrebovaniu. Kolekcia Exotan Care má širokú škálu chráničov a čističov pre každý druh materiálu.

Ktorý výrobok na údržbu Exotan Care je vhodný pre váš záhradný nábytok vám radi poradíme.

Dodatočné parametre

Kategória: Sedacie súpravy
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 188 kg

EXOTAN - holandský výrobca kvalitného záhradného nábytku.