Slnečná Harmonika Nesling 2,0 x 3,0 m

Kód: 1400U 1400 1400V Zvoľte variant
Najlepšia Cena
Značka: Nesling
€379
Skladom (2 ks) 14 dní Skladom (1 ks) Zvoľte variant
Farba
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
19.6.2024 10.7.2024 19.6.2024 Zvoľte variant

Baldachýn HARMONIKA slúži ako variabilné zatienenie terasy alebo pergoly.

Detailné informácie

Podrobný popis

Baldachýn HARMONIKA slúži ako variabilné zatienenie terasy alebo pergoly. Oproti plachtám má výhodu, že sa dá ručne sťahovať, čo oceníte hlavne v oblačné dni, kedy si ju môžete na terase stiahnuť a do domu vám bude prúdiť prirodzené svetlo.

Slnečná Harmonika je vyrobená z veľmi odolného tkaného polyetylénu HDPE (High-Density PolyEthylen), z ktorého sa vyrábajú aj vodovodné plastové trubky. Poskytuje až 95% ochranu pred UV žiarením. Látka je hrubotkaná (vrecovina), stálofarebná, mierne dierkovaná a prepúšťa vodu. Slúži ako ochrana proti slnku na vytvorenie tieňa, nie proti dažďu!

S dodávaným návodom na montáž si môžete Harmoniku namontovať sami.

  • poskytuje 95% ochranu pred UV žiarením
  • hrúbka 285 g/m2 HDPE tkanina
  • ľahko sa inštaluje
  • odolná voči plesniam
  • ľahko sa čistí teplou vodou, mäkkou kefou a jemným mydlom
  • stálofarebná
  • môže zostať vonku celosezónne (marec-september)
  • záruka 5 rokov
  • dodáva sa vrátane inštalačného materiálu
  • pri sile vetra nad 5 Beaufort škály (cca 30 km/h) odporúčame Harmoniku stiahnuť, aby nedošlo k jej poškodeniu

Zameranie

ŠÍRKA OTVORU
Vnútorný otvor pergoly, by mal byť o 10 cm (a viac) väčší ako je šírka Harmoniky. Harmonika potrebuje cca 5 cm priestoru na každej strane pre hladké otváranie.

DĹŽKA OTVORU
Dĺžka otvoru by mala byť rovnaká ako dĺžka Harmoniky. Ak je menšia, nie je problém, len treba rátať s tým, že plachta Harmonika nebude po otvorení úplne našponovaná, ale bude mať väčšie vlny (previsy). Ak je väčšia, je potrebné doobjednať extra dlhšie vodiace oceľové lanká.

Montáž

Harmoniku si môžete nainštalovať sami podľa dodávaného návodu alebo inštruktážneho videa. Súčasťou každého balenia je originálna inštalačná sada. Nie je potrebné objednávať žiaden ďalší spojovací materiál.
*   pri sile vetra nad 5 Beaufort škály (cca 30 km/h) odporúčame Harmoniku stiahnuť, aby nedošlo k jej poškodeniu.
**   pozorovanie z praxe - Harmoniku sme nechávali otvorenú (roztiahnutú) počas týždňa, aj keď sme boli v práci. Iba v prípade silného vetra sme ju ráno nechali zatvorenú. Na zimu sme Harmoniku schovali do obalu.

Tip na montáž

AL tyčky 1. Hliníkové tyčky
Slúžia ako výstuha harmoniky. Každá tyč sa skladá z 2 alebo 3 dielov. Spoje na tyčkách odporúčame oblepiť striebornou kobercovou páskou.
Tip 2 2. Zabrúsiť konce
Pred vložením tyčiek do Harmoniky odporúčame ich konce (na jednej strane) zabrúsiť pilníkom, aby ľahšie išli do plachtoviny.
Tip 3 3. Oceľové lanká
Na záver montáže odporúčame oceľové lanká nastriekať teflonovým mazivom PTFE, aby Harmonika ľahšie kĺzala pri otváraní a zatváraní.


Súbory na stiahnutie

Montážny návod - Harmonika 200 a 290 cm

Montážny návod - Obal na Harmoniku

 

Videá

*  nesedia Vám štandardné veľkosti? V tom prípade Vám môžeme vyrobiť Harmoniku na mieru. Pre vyšpecifikovanie rozmerov kontaktujte nášho tieňového experta E-mailom na info@pohodanaterase.sk alebo na tel. čísle +421 908 798 783.

Dodatočné parametre

Kategória: Slnečná Harmonika
Záruka: 5 rokov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nesling je popredný holandský výrobca kvalitných tieniacich plachiet už od roku 2005. Tieniace plachty Coolfit, baldachýny Harmonika a Rolety Coolfit sú vyrobené z pevnej HDPE tkaniny so zárukou 5 rokov. Táto látka obsahuje UV filter, ktorý blokuje až 95% škodlivých UV lúčov.